آموزش دریافت تمام اطلاعات جمع آوری شده توسط Apple از شما! – سایبرز

اپل برای کاربران امکان دانلود اطلاعاتی که شرکت در مورد آنها جمع آوری کرده را آسان می کند.
اخیرا اپل یک وب سایت حفظ داده و حریم خصوصی را راه اندازی کرده که به کاربران اجازه می دهد تمام چیزهایی که شرکت در مورد شما می داند از اطلاعات Apple ID، اطلاعات دستگاه، فعالیت App store، تاریخ AppleCare، عادت های خرید آنلاین و تمام اطلاعات ذخیره شده در iCloud را دریافت کنند.
اخریا یک ویژگی مشابه توسط فیسبوک ارائه شده بود که به کاربران این امکان را میداد که نه فقط پست های خود را دانلود کنند بلکه به اطلاعاتی مانند تشخیص چهره و اطلاعات مکانی نیز دسترسی داشته باشند که این اتفاق بعد از رسوایی کمبریج آنتالیکا بود.
اپل در حال حاضر این امکان را فقط به افرادی که حساب کاربری خود را در اتحادیه اروپا(همراه با ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس) دارند ارائه میدهد. که مطابق با قانون GDPR است که از تاریخ ۲۵ ماه مه به اجرا درآمد.
با این حال اپل این ویژگی را در ماه های آینده در سراسر جهان ارائه میدهد. این شرکت نوشت:”ما قصد داریم این ویژگی را به تمامی مشتریان در سراسر جهان در ماه های آینده ارائه دهیم”.
قانون GPDR با هدف دگرگونی قدرتی که شرکت ها به داده های کاربران دارند و کنترل بیشتر کاربران به داده های خود ارائه شد. این قانون به همه شرکت هایی که داده های کاربران را در اتحادیه اروپا جمع آوری میکنند بدون در نظر گرفتن مکان شرکت اعمال میشود.
قانون GPDR از تاریخ ۲۵ ماه مه جایگزین قانون حفاظت از اطلاعات بریتانیا شد.
دولت همچنین به شرکت ها هشدار داده که اگر تا قبل از جمعه تغییر در سیاست های خود را انجام ندهند با جریمه ای بالغ بر ۱۷ میلیون پوند(بیش از ۲۲ میلیون دلار) یا ۴ درصد گردش مالی جهانی (هرکدام بالاتر بود) مواجه میشوند.
به همین دلیل شرکت های بزرگی مانند اپل تصمیم گرفتند در مورد سیاست های جدید حفظ حریم خصوصی، کاربران اروپایی خود را مطلع کنند.
چگونگی دریافت اطلاعات:
شما به سادگی میتوانید اطلاعات خود را از وب سایت حریم خصوصی اپل دریافت کنید.

با وارد کردن اطلاعات اپل آیدی وارد وب سایت حریم خصوصی اپل شوید.
در بخش Manage your data زیر Obtain a copy of your data روی لینک Get started کلیک کنید.
شما میتوانند با زدن Select All تمامی اطلاعات دریافت کنید یا با انتخاب گزینه های موجود از دسته بندی های اطلاعات آن ها را دریافت کنید. اطلاعات مربوط به iCloud در یک لیست جداگانه ارائه میشوند زیرا ممکن است حجم زیادی داشته باشند و زمان طولانی برای دانلود بگیرند.
اپل به شما این امکان را میدهد که داده های خود را به تکه هایی به اندازه ۱ گیگابایت تا ۲۵ گیگابایت تقسیم کنید. حداکثر اندازه فایل را انتخاب کنید و روی Continue کلیک کنید.

دانلود شما در حال حاضر در حال پیش رفتن است. هنگامی که فایل ها برای شما آماده دانلود شدند اپل یک ایمیل برای شما ارسال میکند که میتواند تا یک هفته طول بکشد. اطلاعات بارگیری شده شما بعد از ۲ هفته به صورت خودکار پاک میشوند.
لیستی از داده هایی که میتوانید دریافت کنید.

App Store, iTunes Store, iBooks Store and Apple Music activity
Apple ID account and device information
Apple Online Store and Retail Store activity
AppleCare support history, repair requests and more
Game Center activity
iCloud Bookmarks and Reading List
iCloud Calendars and Reminders
iCloud Contacts
iCloud Notes
Maps Report an Issue
Marketing subscriptions, downloads, and other activity
Other data
iCloud Drive files and documents
iCloud Mail
iCloud Photos

علاوه برویژگی دریافت اطلاعات، اپل این امکان را به تمامی کاربران جهان داده که بتوانند تمامی اطلاعات خود را حذف کنند. پس از ثبت درخواست حذف اطلاعات تا ۷ روز ممکن است طول بکشد تا شرکت درخواست شما را تایید کند.
اما به خاطر داشته باشید: پس از حذف، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید اطلاعات خود را بازیابی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *